Türk tasarımcılarını, tasarım severler ile buluşturan Modül İstanbul; 200’ü aşkın tasarım markasını ve 15.000’e yakın eşsiz tasarım ürünlerini aynı çatı altında bir araya getirerek sanat severlere kırtasiyeden kozmetiğe, giyimden takıya, ev dekorasyonundan çocuk/bebek ürünlerine kadar birçok zengin ve benzersiz tasarım ürününü beğeninize sunan bir tasarım mağazasıdır.

2017 yılında kurulan Modül İstanbul; ilk günden bu yana, özgün tasarımcıları ve sanatçıları tekbir çatı altında toplayarak; onları yeni, modern ve nitelikli tasarımlara sahip olmak isteyen tüketicilerle bir araya getiriyor. Takıdan aksesuara, dekorasyondan kırtasiyeye, giyimden çantaya, yüzlerce çeşidi bir arada sunuyor.

Modül İstanbul, ilk mağazasını; gastronomi, alışveriş, eğlence ve sanatın kalbi 42 Maslak’ta bin metrekarenin üzerindeki alanda 200’ü aşkın tasarımcıyla açtı. 2020 yılında e-ticaret platformunu hayata geçiren Modül İstanbul, online mecralarda da misyonunu kuvvetlendirmeye devam ediyor.

Modül İstanbul Mağazacılık A.Ş.; Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı ve Türkiye’nin lider kadın çorabı ve naylon iplik üreticisi Altın İplik ve Çorap Sanayii A.Ş. Ortakları Doenyas ailesi tarafından kuruldu. Daha sonra 2022 yılında iş insanı Nilgün Çolak ile ortak oldu.

Mayıs 2022 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Nilgün Çolak yürütmektedir.

NEDEN MODÜL İSTANBUL?

  • Tasarım için uygun iç mekân kurgusu
  • Nitelikli tasarımcıların yarattığı güçlü sinerji
  • Display ve sunum danışmanlığı
  • Marka & ürün stratejik yönetim
  • Fund Raising / Yeni yatırımcı danışmanlığı
  • Fiziki mağazanın yanı sıra online satış kanalı
  • Fiziki mağazanın bulunduğu 42 Maslak ile sahip olunan organik bağ sayesinde; her türlü event, workshop ve benzeri faaliyetleri destekleyen kurumsal imkanlar.

MODÜL İSTANBUL TÜKETİCİ PROFİLİ VE HEDEF KİTLE

MODÜL İSTANBUL’UN HEDEF KİTLESİ

Tasarıma ilgi duyan, nitelikli tasarımlara sahip olarak kendini özel hissetmek isteyen tüketiciler.

Ancak; Modül İstanbul, sahip olduğu kategori ve ürün çeşitliliği sayesinde her kesimden tüketiciye hitap ediyor.

MODÜL İSTANBUL’UN TÜKETİCİ PROFİLİ

Modül İstanbul’un ziyaretçi profilinin büyük çoğunluğu 45 yaş altı genç kitleden oluşuyor. Hem lokasyon hem de alım zevki itibariyle cool bir kitle… Yabancı ziyaretçi oranı ise oldukça yüksek. Diğer yapılarla karşılaştırıldığında kadın/erkek müşteri oranı ise neredeyse eşit. Alım gücü, orta ve üstü olarak düşünülebilir.

Modül İstanbul, ziyaretçilerin birçoğu tarafından bir ‘hediye merkezi’ olarak görülüyor. Hediye alışverişi trafiği oldukça yoğun. Hediye alışverişinde kategori olarak takı ve dekoratif objeler ön plana çıkıyor.